نمایندگی ماشین لباسشویی وستل در مشهد

51 / 100
3.5/5 - (2 امتیاز)

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی | تعمیرات اقساطی لباسشویی | نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی

 تعویض بلبرینگ / برطرف کردن لرزش دستگاه / تخلیه نشدن آب داخل دستگاه / آبگیری بیش از اندازه /حرکت کردن لباسشویی در حین شستشو

کسرایی 09154243007

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

دانستن نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی برای همه افراد ضروری است. ماشین لباسشویی می‌تواند شما را بیمار کند. شاید تصور اینکه ماشین لباسشویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد. اما حقیقت این است که برخی میکروب‌ها و قارچ‌هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباسشویی رخ می‌دهد ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود.

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

خطای اول :

گذاشتن ماشین لباسشویی در یک فضای کوچک. کم نیستند افرادی که ماشین لباسشویی را درون رخت کن حمام، انباری یا حیاط خلوت سقف دار قرار می دهند و نمی دانند که با این کار چه خیانتی به خود و اعضای خانواده شان می کنند! ماشین لباسشویی باید در یک محیط باز مثل آشپزخانه قرار گیرد تا بتوان بعد از اتمام کار، قدری پنجره را باز گذاشت تا هوا و بخار متصاعد شده از آن، محیط مناسبی برای رشد قارچ ها و کپک ها به وجود نیاورد.

قرار دادن ماشین لباسشویی در مکانی مثل حمام، باعث تکثیر قارچ ها و کپک ها و سرایت آنها به لباس های داخل حمام، پرده حمام و لوازمی مثل لیف می شود و عاقبت این سرایت چیزی نیست جز ابتلا به آلرژی و بیماری های پوستی! بنابراین سعی کنید که ماشین لباسشویی تان را در محیط های باز نگهداری کنید و اگر هم قادر به این کار نیستید، حداقل تا ساعاتی پس از اتمام کار شستشو، در حمام، انباری یا خیاط خلوت تان را باز بگذارید.

خطای دوم :

شستن ملحفه ها با آب ولرم. خیلی ها برای حفظ رنگ و رو یا دیرتر کهنه شدن روتختی، روبالشی و ملحفه ها، آنها را با دور کند ماشین لباسشویی و آب ولرم می شویند؛ در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست، این کار را تنها یک آب تنی لذت بخش برای این گونه کالاها می داند و می گوید: «یکی از بهترین مناطق برای حفظ گرد و غبار و ایجاد آلرژی، روتختی ها و روبالشی ها هستند،

بنابراین همه افراد باید حداقل هر دو هفته یک بار کلیه لوازم خواب شان را با آب کاملا داغ و با دور تند ماشین لباسشویی بشویند و برای جلوگیری از آلرژی زا شدن، آنها را درون خانه و به دور از گرد و غبار محیط بیرون از منزل خشک کنند.»

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

خطای سوم :

حبس هوا در ماشین لباسشویی. کپک ها به ندرت در محیط های خشک تولید می شوند اما مناطق مرطوب، جولانگاه تولید و تکثیر انواع کپک ها هستند. تماس کپک با لباس ها باعث بروز احتقان، خارش چشم ها و خس خس سینه در افراد می شود. این علایم وقتی به صورت شدید تر و گسترده تر در فرد ظهور می کند که او به آسم یا آلرژی هم مبتلا باشد.

بنابراین برای جلوگیری از تولید و تکثیر کپک در ماشین لباسشویی تان، پس از هر بار شستشوی لباس ها، درب آن را کاملا باز بگذارید تا هوا و بخار درون اش کاملا خارج شود و محیط خشکی درون ماشین به وجود بیاید. رابرت ویتز، خشک کردن لاستیک دور در و حتی محفظه درونی ماشین به وسیله یک دستمال خشک را هم برای جلوگیری از حمله کپک ها موثر می داند. او حتی پا را از این حد فراتر گذاشته و می گوید: «برای اطمینان از نسل کشی کپک ها باید پس از هر بار استفاده، ماشین لباسشویی تان را با باد سرد سشوار خشک کنید!»

خطای چهارم :

شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی. به گفته دکتر چارلز جبرا، استاد میکروبیولوژی دانشگاه آریزونا، لباس های زیر یکی از اصلی ترین منابع انتشار میکروب در فضاهای بسته و مرطوب هستند. به همین دلیل بهتر است که هنگام شستشو با سایر لباس ها، درون یک محفظه قرار نگیرند.

از طرف دیگر، ممکن است آلودگی بیش از حد البسه دیگر به لباس زیر افراد سرایت کند و موجب تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی در آنها شود. به عقیده دکتر جبرا، لباس های زیر باید با آب کاملا داغ و مواد شوینده شسته و برای خشک شدن زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرند. او همچنین برای پیشگیری از ماندگاری میکروب ها در ماشین لباسشویی توصیه کرد که پس از هر سه یا چهار بار استفاده، یک دور آن را به صورت خالی از لباس و ریختن مواد ضدعفونی کننده، روشن کنید.

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

خطای پنجم :

استفاده از شوینده های نامناسب. بعضی ها به خاطر اینکه پوست دست شان نسبت به بعضی شوینده ها حساس است، ترجیح می دهند لباس های شان را درون ماشین لباسشویی بریزند و این طوری از هر نوع شوینده ای که دوست داشتند استفاده کنند اما پژوهشگران می گویند اگر پوست دست شما نسبت به ماده شوینده خاصی حساسیت دارد، به هیچ وجه نباید از آن ماده درون ماشین لباسشویی تان استفاده کنید زیرا با این کار حساسیت پوستی را به کل بدن تان منتقل خواهید کرد.

آنها همچنین استفاده از شوینده ها و نرم کننده های معطر را برای شستن لباس کودکان، نوزادان و افراد مبتلا به آسم و آلرژی مناسب نمی دانند. به علاوه، پژوهشگران معتقدند که بهتر است لباس نوزادان هم مانند لباس های زیر، با دست و با مواد شوینده ملایم شسته شوند.

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

خطای ششم :

رها کردن لباس های شسته شده برای مدتی طولانی. یکی دیگر از خطاهای نسبتا رایج و بیماری زا در مورد ماشین لباسشویی، رها کردن لباس های شسته شده به مدت طولانی درون آن است.

در حالی که به عقیده دکتر جبرا، باقی ماندن لباس های خیس درون ماشین لباسشویی، بیشتر از 30 دقیقه یعنی تولید کپک و باکتری های آلرژی زا. بنابراین به توصیه وی، تنها زمانی ماشین لباسشویی تان را روشن کنید که مطمئن باشید در خانه هستید و می توانید پس از پایان شستشو، بلافاصله لباس ها را از درون آن خارج کرده و پهن کنید.

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

خطای هفتم :

پرکردن ماشین با لباس های کثیف از چند روز قبل. این خطا از آن دست اشتباه هایی است که اکثر خانم ها آن را مرتکب می شوند. خانم ها معمولا برای جلوی چشم نبودن لباس های کثیف، آنها را درون ماشین لباسشویی می ریزند تا زمانی که ماشین کاملا پر از لباس شد، آن را روشن کنند. غافل از اینکه عرق، رطوبت و آلودگی لباس ها می توانند زمینه ساز تولید انواع میکروب ها و رخنه کردن آنها درون لباس ها شوند. میکروب هایی که در محفظه های ریز لباس ها رخنه می کنند تا در فرصت مناسب شروع به فعالیت هایی کنند که موجب ناراحتی های پوستی در ما می شود.

خطای هشتم :

شستن کفش و لباس های گلی با ماشین لباسشویی. اگر خسته و کوفته از مسافرت یا کوهنوردی برگشته اید و حال و حوصله شستن کفش و لباس گلی تان را ندارید، بهتر است به جای پرتاب کردن آنها درون ماشین لباسشویی، گوشه حیاط یا حمام قرارشان دهید تا خوب خستگی تان در برود. میکروب و آلودگی های پنهان شده در گل و لای ممکن است تا مدت ها درون ماشین لباسشویی باقی بماند و به سایر لباس های تان هم نفوذ کند، بنابراین بهتر است لباس هایی که گل و کثیفی از سر و کول شان بالا می رود را با دست بشویید.

نکات بهداشتی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *